Zalogowany jako .
Strona dla wtajemniczonych
21. WDHy

Odznaki Żbikowe

Odznaki żbikowe są tradycyjnymi odznaczeniami przyznawanymi w naszym środowisku. Obecnie funkcjonują w 21.WDW ,,Stare Żbiki'' i 21. WDHy ,,Żbiki''. Noszone są na czarnym pasku nad prawą kieszenią munduru. Od niedawna zmienił się trochę wzór odznak. Oto te odznaki, które mają szansę być przyznane kiedykolwiek:

Odznaka za staż

Odznaka za staż

Przyznawana za 5 lat bycia w środowisku 21. Ma formę żółtego prostokącika. Kolejne 5 lat oznacza się białym pionowym paskiem w poprzek odznaki.

Odznaka wygi

Odznaka wygi

Przyznawana jest na 6., 11., 16. itd. obozie. Liczą się też zimowiska oraz obozy poza środowiskiem 21. Liczy się też uczestnictwo w co najwyżej trzech koloniach zuchowych. Jest to żółty prostokącik z czerwonym trójkącikiem.

Desperatka

Desperatka

Przyznawana jest za przeżycie dość niebezpiecznej, mocno stresującej i nieprzyjemnej sytuacji podczas działalności w drużynie. Jest to żółty prostokącik z koniczynką po środku.

Odznaka za kwaterkę

Odznaka za kwaterkę

Przyznawana jest za udział w kwaterce obozu stałego. Ma formę czerwonego prostokącika z żółtym trójkątem. Kolejne udziały są odznaczane pionowym białym paskiem w poprzek odznaki.

Odznaka od zuchów do szarż

Odznaka od zuchów do szarż

Przysługuje człowiekowi, który w Środowisku 21. był zuchem, harcerzem, harcerzem starszym, wędrownikiem i został instruktorem. Jest to czerwony prostokącik z koniczynką po środku.

Inne tradycyjne odznaki to ozdnaka Kręgu Instruktorskiego (przyznawana za zasługi przez 21. KI, który obecnie nie istnieje) i odznaka "ucho żbika", przyznawana przez środowisko za wyjątkowe zasługi -- upoważnia do naszycia sobie stylizowanego ucha żbika na chustę ;)

statystyka Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS! Firefox
ZHP harc.pl
21. Warszawska Drużyna Harcerzy ,,Żbiki'' należy do Szczepu 21. WDH ,,Żar'' i Hufca ZHP Warszawa-Ochota.
Zbiórki odbywają się przy SP nr 88 im. G. Narutowicza, ul. Radarowa 4B, 02-137 Warszawa
Strona jest własnością 21. WDHy ,,Żbiki''. Jest tworzona przez Michała Korcha -- m_korch(at)staszic.waw.pl