Zalogowany jako .
Strona dla wtajemniczonych
21. WDHy

Słów kilka o nas

Kim jesteśmy?

Jesteśmy drużyną skupiającą chłopców w wieku drugiej połowy podstawówki i gimnazjum. Formalnie działamy przy dwóch szkołach: SP nr 88 na ul. Radarowej i SP nr 227 na ul. Astronautów znajdujących się na warszawskim Rakowcu i Okęciu. Należymy do Środowiska 21. Warszawskich Drużyn Harcerskich i Zuchowych, które ma już prawie 100-letnią tradycję. Jesteśmy też w Hufcu Warszawa Ochota Związku Harcerstwa Polskiego.

W drużynie panuje przyjacielska, rozrywkowa, a jednocześnie harcerska atmosfera. Nietrudno jest z nami zrobić coś fajnego, wyczesanego. Nietrudno przeżyć z nami przygodę. Chcesz się przekonać -- spójrz niżej.

Co robimy?

Po pierwsze odbywamy cotygodniowe zbiórki, na których gramy w fajne gry lub uczymy się przydatnych harcerzowi rzeczy. Co jakiś czas wybieramy się na wyjazd (tzw. biwak) w ciekawe miejsce. Oprócz tego co rok, latem, jedziemy na obóz pod namioty. Na obozach byliśmy już w Hiszpanii, Norwegii i Szwecji oraz na Słowacji. W tym roku byliśmy między innymi w Niemczech. Jeśli chcesz pospędzać czas z nami i zdobyć wspaniałych przyjaciół, dołącz do nas!

Zapraszam na krótki wizualny przegląd przykładowych rzeczy, jakie dotąd udało nam się robić. :)

Chodziliśmy po bunkrach Jesteśmy dumni z tego co sami zbudowaliśmy Graliśmy w przeróżne gry w terenie Chodziliśmy i pełzaliśmy po jaskiniach Jezdziliśmy konno Pływaliśmy w jeziorach ... w górskich strumieniach ... pod wodospadem ... a nawet w Morzu Śródziemnym Uczyliśmy się maskować Chodziliśmy po mostach linowych Czasem zdobywamy jakiś szczycik (2314 mnpm) Przeżyliśmy razem wiele wspaniałych chwil Podziwialiśmy lokalną faunę i florę ... również i taką Nocowaliśmy na wysokości 2000 mnpm Nocowaliśmy w jaskini ... w wykonanych własnoręcznie szałasach Przy niejednym ogniu siedzieliśmy Budowaliśmy sobie obóz Gralismy w przeróżne planszówki Własnoręcznie wytwarzaliśmy pochodnie Wiele podróżowaliśmy... Łaziliśmy po ruinach zamków Rozgrywaliśmy turniej rycerski Byliśmy na obozie hiszpańskich skautów Wędrowaliśmy po Pirenejach Byliśmy w Barcelonie Pływaliśmy na żaglówkach Zjeżdżaliśmy na linach
statystyka Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS! Firefox
ZHP harc.pl
21. Warszawska Drużyna Harcerzy ,,Żbiki'' należy do Szczepu 21. WDH ,,Żar'' i Hufca ZHP Warszawa-Ochota.
Zbiórki odbywają się przy SP nr 88 im. G. Narutowicza, ul. Radarowa 4B, 02-137 Warszawa
Strona jest własnością 21. WDHy ,,Żbiki''. Jest tworzona przez Michała Korcha -- m_korch(at)staszic.waw.pl